WordPress İçin 10 Adet Yazar Kutusu Eklentisi

Çok yazarlı blogların olmazsa olmazlarından biridir yazar kutuları. Bu kutular sayesinde yazarın okuyucu ile iletişimi güçlenir. Genellikle yazar kutusu WordPress temasına bütünleşik olarak gelir. Olmadığı durumlarda veya yazar kutusunu özelleştirmek istediğinizde bir takım eklentilere gereksinim duyabilirsiniz.

 

1. Better Author Bio

Yazılara yazar hakkında kutusu eklemenin en kolay yollarından biri Better Author Bio eklentisini kullanmaktan geçiyor. Hakkında kutularının içinde yazarın Blog, Twitter, Google+, LinkedIn ve Facebook profiline bağlantı vermesine izin verebilirsiniz. Her yazıya otomatik olarak eklenmesini sağlayabileceğiniz gibi [author_bio] etiketini kullanarak manuel olarakta ekleyebilirsiniz.

2. Cool Author Box

Şık bir yazar kutusu arıyorsanız tercihiniz Cool Author Box’tan yana olmalı. Sayfalara veya yazılara ekleyebilirsiniz.

3. DT Author Box WordPress

DT Author Box WordPress ile yazarın adının, kısa özgeçmişinin, resminin, imzasının ve twitter/blog bağlanıtısının yer aldığı yazar hakkında kutuları ekleyebilirsiniz.

4. WP About Author

Bu eklenti ile özelleştirilebilir yazar hakkında kutuları ekleyebilirsiniz.

5. Custom About Author

Blogunuzda birden fazla konuk yazar var ve bu yazarların kendilerine ait üyelikleri yoksa tercih edebileceğiniz bir eklenti.

6. Advanced Author Bio

Yazıların sonuna otomatik olarak yazar hakkında kutusu ekleyen başarılı bir eklenti.

7. Author Box Reloaded

Twitter, Identi.ca, Facebook, Netlog, LinkedIn, Drupal ve WordPress.Org bağlantıları tanımlamanıza izin veren bir eklenti.

8. Author Box After Posts

Yazıların sonuna yazar adı, resmi, yazı sayısı, sosyal ağ linkleri gibi bilgiler yer aldığı yazar kutusu eklemeye izin veren bir eklenti.

9. Author Bio Widget

Görüntülenmekte olan yazının yazarı hakkında bilgileri sidebarda göstermeye yarayan bir eklenti.

10. Social Author Bio

Sosyal ağ simgelerinin ve yazarın yazı sayısının yer aldığı yazar kutuları eklemeye yarayan bir eklenti.

[468×15]