Webmasterlar İçin Kullanışlı Chrome Eklentileri

Bu yazımda sizinle RSS Feed Reader, Turn Off the Lights, WhatFont, Awesome Screenshot, Alexa Traffic Rank ve Firebug olmak üzere 6 farklı eklenti paylaştım.

 

 

[download id=”29″]

Dilediğiniz yazı ya da paragrafların hangi yazı tipi ile yazıldığını öğrenmek istiyorsanız, bu eklenti tam size göre. Sağ üste eklediği simgeye tıklayıp, yazı tipini öğrenmek istediğiniz yerin üzerine gelmeniz yeterli.

[download id=”30″]

Chrome için yine müthiş eklentilerden… Bu eklenti sayesinde web sitelerinde ister boydan boya, ister belli bir kısmın ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Tıkladığınızda siteyi tarayıp ekran görüntüsünü size sunacaktır.

[download id=”31″]

Bu eklenti sayesinde web sitelerindeki yazıları Chrome’dan takip edebilirsiniz.  Çok güzel bir eklentidir. Kurduktan sonra sağ üste bir simge ekleniyor. Ona sağ tıklayıp ayarlarınızı düzenleyebilir ve yeni feed’ler ekleyebilirsiniz.

[download id=”32″]

Chrome üzerinden dizi ve film izleyenler için süper bir eklenti. Dizi ve film izlerken ışıkları söndürmeye ne dersiniz?

[download id=”33″]

Web sitenizin Alexa bilgilerini eklentinin sağ üstteki simgesine tıklayarak kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

[download id=”34″]

Web sitelerinin kodları üzerinde değişiklik yapabilir ve görüntüleyebilirsiniz.

[468×15]

 

Bu listeye daha birçok güzel ve kullanışlı eklenti ekleyebiliriz tabikide. Eğer sizinde kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz eklentiler varsa yorum formunu kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz.