Twitter, Yeni Takipçileri Bildiren E-posta Formatında Değişikliğe Gidiyor

Twitter, yeni bir takipçi eklendiğini kullanıcılarına haber veren e-posta servisinin yeni formatı üzerinde çalışıyor. Yeni e-posta formatı yeni takipçinizin adı, profil fotoğrafı ve takipçi sayısından oluşurken, aynı zamanda ortak takip ettiğiniz Twitter kullanıcılarını da göstermesi bekleniyor. E-postanın konu kısmından kullanıcı adları kaldırılırken yerine sadece  “Twitter’da yeni bir takipçiniz var” ibaresi konulmuş.

[468×15]

 

Yeni formatın en dikkat çeken kısmı ise mizanpajının baştan sona değiştirilmesi ve “takip et” düğmesinin eklenmesi; böylece  isterseniz gelen kutunuzdan ayrılmadan, siz de yeni takipçinizi takip edebiliyorsunuz.

Yeni düzenleme modası geçen eskisine kıyasla oldukça düzenli görünüyor. TheNextWeb’te yayınlanan yeni e-posta formatı şu şekilde:

Hatırlarsanız bir kaç hafta önce Twitter, kullanıcılarına öne çıkan tweetleri e-posta olarak göndermeye başlamıştı. Haftalık olarak gönderilen e-postalarda kullanıcılar, hızlı akış sebebiyle gözlerinden kaçmış olabilecek popüler tweetleri görme fırsatına kavuşmuşlardı.