emlak fırsatlarıTürkiye’deki konut anlayışına yeni bir çerçeve ve bakış açısı getiren emlak konut kurulduğu yıldan itibaren, çağdaş ve kaliteli kentsel yaşamı oluşturmayı hedeflemiş ve bu fikrin öncülerinden olmuştur

Emlak sektörünün dinamikleri arasında uzun yıllardan beri önemli faaliyetlerde bulunan Emlak Konut, 2002 yılında Gayrimenkul Yatırım ortaklığına dönüştürülmüştür. 2003 yılından günümüze üretip ihalesini gerçekleştirdiği konut sayısı 62.000’ne ulaşmıştır. Emlak konut yakaladığı büyük başarı ivmesini sürdürmek ve artırmak amacı ile 2010 yılında halka arzını gerçekleştirmiştir. Cumhuriyet tarihi boyunca en yüksek talebini almış olan Emlak konut oldukça başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir.

Emlak Konut Projeleri

Öncü, özgün ve kaliteli hizmet olgusu ile hareket eden Emlak Konut, birçok başarılı projeyi gerçekleştirmeye devam etmektedir. Yeni bir mimari anlayışla planlı yerleşim alanları inşa etmeyi görev bilen emlak konut için dayanıklı estetik ve ulaşılabilir konutlar üretmek, mekânsal yaşamlara değer katmak önem arz etmektedir.

Emlak Konut Gayrimenkul ortaklığının önemli projelerinden biri olan, “Alemdağ Emlak Konutları”76 bin 600 metrekarelik bir alan inşa edilmekte ve alanın yüzde sekseni peyzaj çalışmaları için kullanılmaktadır.