Dr. Tens Therapy Classic3564Tens tedavisinin nasıl ve ne için kullanabileceğiniz ile ilgili bilgi zaten gerekli kitapçıkların içerisinde fazlasıyla mevcut olacaktır. Fakat yine de ekstra birkaç bilginin zararı olmaz. Öncelikle Tens terapinin vücudunuz üzerinde ki birçok noktaya uygulanabildiği bir gerçektir. Fakat doğru kullanım şeklinde ki gibi kullanılması tam olarak işlevini gösterebilmesi için tavsiye edilen yöntemidir. Tens tedavisi sırasında Dr. Tens Therapy sizlerin vücudunuza elektro manyetik dalgalar gönderir. Bu gönderilen elektro manyetik dalgalar da vücudunuz üzerinde ortalama olarak 7000 farklı sinir ucuna uyarı gönderir. Bu uyarılma sonucunda da dolaşım sisteminizde bazı değişiklikler meydana gelir. Ayrıca masaj aletleri arasında büyük bir fark yaratan bu cihaz sizlerin vücudunuzda ki kaslarında hareket etmesinde rol oynamaktadır.

Bu nedenle sadece otuz dakikalık bir süreç boyunca uygulanması gerekmektedir. Bu uygulama süresinin en fazla beş dakika kadar üzerine çıkmanız kabul edilebilir. Fakat bunun sadece bir masaj aleti olmadığı ve ayrıca bir terapi aletinin de olduğu bilincinde olmalı ve bu bilinç ile hareket ederek cihazı kullanmaya çalışmalısınız. 30 dakikalık süreci muhakkak günde sadece bir kere de kullanmanız gerekir. Periyotlar haline bölmeniz etkinin de azalacağı anlamına gelecektir. Bu nedenle mümkün olduğunca en boş vakitlerinizde terapiyi uygulamanız faydalı olacaktır.

Örneğin işten geldikten sonra televizyon izlerken muhakkak hepimiz yaklaşık olarak yarım saatlik bir süreci hatta daha da fazlasını geçiriyoruz. Bu süreç içerisinde bu terapiyi uygulamanız sizin hem iş yorgunluğunuzu alarak kendinizi daha dinç hissetmenize neden olacak hem de bunun yanı sıra tam oalrak otuz dakikalık periyodu siz sıkılmadan tamamlamış olmanıza neden olacaktır. Otuz dakikalık süreç tamamlandığında ise hayatınıza normal kaldığı yerden devam edebilirsiniz.