Bilişim çağında yaşanan gelişmeler neticesinde artık pek çok işlemlerimizi internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmeye başladık. Bunlardan hayatımızda çok işe yarayacak olan  ssk hizmet dökümü sayfasını tanıtmak istiyoruz.Özellikle gündelik hayatta yapmaya pek fırsat bulamadığımız pek işimizi artık internet üzerinden kolayca yapabilme imkanına kavuştuk. Örneğin en basitinden bir bankacılık işlemi için artık şubelere gidip uzun uzun kuyruklarda beklemek geride kaldı. Artık sadece birkaç fare tıklamasıyla birlikte işlemlerimizi anında yapabilir hale geldik.

İnternetin sağlamış olduğu sayısız kolaylıklarından birisi de ssk sorgulama alabilmektir. Ülkemizde çalışan sigortalıların ssk işe giriş tarihinde başlayarak şu ana kadar geçen süre içerisinde ssk hizmet dökümü alarak tüm işlem adımlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir. Kullanım oranının hızla yayılmasıyla birlikte devlete dair çoğu resmi işlemin internet üzerinden de yapılmaya başlamasıyla artık resmi kurumlardaki kalabalıkların önüne geçildi. Bu sayede devlet görevlileri diğer işlerine daha fazla vakit ayırarak daha fazla verimli olmaya başladı. İnternet üzerinden sgk sorgulama gibi işlemlerin yapılabilmesiyle devlet dairelerindeki işlemler çok daha hızlı bir hale geldi.

Sosyal Güvenlik Kurumu – SGK ‘nın resmi sitesi üzerinden SSK sorgulama hizmetini devreye sokmasıyla birlikte artık vatandaşlarımız sadece kişisel kimlik bilgileri ile ssk hizmet dökümü alabilmekte ve merak ettiği tüm sorulara cevap bulabilmektedir. Üstelik ssk işe giriş tarihinden itibaren sorgulama yaptığı ana kadar her bir hareketi detaylı inceleyerek görebilmektedir. Bunun için SGK nın ilgili sayfasına girip ekranda yer alan T.C. kimlik numarası, nüfusa bağlı olduğu il, cilt no, doğum yılı ve doğrulama kodunu ilgili kutucuklara girip sisteme giriş yapması gerekmektedir.   Eğer e devlet şifreniz yoksa bu şekilde şifresiz ssk hizmet dökümü alabilirsiniz..