SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Neye Benzer?

seoSeo’nun nasıl yapılacağı hususunda onlarca yöntem sayılabilir. Web sitenin link hiyerarşisi, site içi düzenlemelerin yapılması, içerik optimizasyonu gibi pek çok unsur bir araya geldiğinde ve doğru uygulandığında bir internet sitesinin başarıya ulaşmaması için hiçbir yöntem bulunmamakta. Nasıl yapılır? Sorusuna yanıt arayanlardansanız; teknikleri tek tek incelemeniz de yarar bulunmakta.

Site İçi Optimizasyon:

Arama motoru optimizasyonu her şeyden önce; site içinden başlar. İçerik url’lerinin Seo’ya uygun bir hale getirilmesi, anahtar kelimelerin belirlenen oranlarda içeriklerde kullanılması, sitenin anahtar kelimelerinin ve başlığının girilmesi, uygun bir tema bulunması, hazırlanan içeriklerin geniş kitlelere ulaştırılması adına çalışmalar yapılması gibi yöntemleri kapsar.

Backlink:

Kendi siteniz haricindeki sitelerden edineceğiniz linklere genel anlamda; verilen isimdir.

Forum Backlink:

İnternet üzerinde onbinlerce ziyaretçisi bulunan popüler forumlar üzerinde üyelik açarak, site tanıtımı, imza linki çıkışı gibi yöntemlerin uygulanması neticesinde ortaya çıkan kavramdır. Bu tür platformlardan ziyaretçi çekebileceğiniz gibi sitenizin daha güzel bir konum elde etmesini de sağlayabilirsiniz. En çok öne çıkan faydalarından bir tanesi; geniş kitlelerin sitenizi görerek, ziyaret etmesi.

Yorum Backlink:

Çeşitli bloglarda hazırlanan içeriğin alt kısmında bulunan yorum bölümüne site url’si de girilerek, güzel bir yorum bırakma yoluyla alınan link çeşididir. Yorumu onaylayıp, onaylamamak tamamen site sahibini inisiyatifine kalmış bir durumdur. Onaylanması halinde; sitenize az da olsa fayda sağlamakta.

Toplistler:

Her ne kadar çoğu seo uzmanı tarafından onaylanmayan bir yöntem olsa da günümüzde; halen tercih edilen sistemler arasında. Binlerce link çıkışı bulunan bu tür sitelerin google gözünde hiçbir değeri olmayacağı göz önüne alındığında; sizlere de kullanmamanız önerilir.

Seo Benzer?

“Seo sonu görünmeyen bir bilgi havuzuna benzer” içine girdikçe; yeni bilgiler keşfedersiniz.