isarayan3Günümüzün en büyük sorunlarından olan işsizlik ve iş bulma sıkıntısı artık internet üzerinden iş ve işçi arama seçenekleriyle neredeyse çözüleceğe benziyor. Herkes kendine uygun yeni bir iş arıyor ama ne yazık ki iş arayanların çoğu böyle bir iş bulamıyor. Gazete ilanlarından iş arama devrini bitirecek bir buluş ise yine hayatımıza internetle girdi.

İş arayanların kendilerine uygun bir iş bulabileceği ya da eleman arayan firmaların kendi çalışma koşullarına göre eleman bulabileceği formatta düzenlenen internet sayfaları üzerinden   yapılan kariyer planlamaları ve iş başvurularıyla bir iş bulup çalışmak artık eskisine göre çok daha kolay. İnternet üzerinden hazırlan bir özgeçmişle iş başvurusu yapmak ise büyük zaman kazancı.

Bu sitelerden biri olan MYCV, iş arayanlara çok kısa süre içinde kendi özgeçmişlerini hazırlayıp profillerini oluşturmaları, iş başvuruları yapıp geri dönüşler almalarını sağlayarak yardımcı oluyor. Çok kısa bir işlem ile kullanıcısı olacağınız sitede hakkınızdaki bilgileri içeren bir özgeçmiş oluşturarak iş sahibi olmanız mümkün.

İş arayanların Facebook, Twitter, Linkedin gibi sosyal paylaşım sitelerindeki profilleri aracılığıyla giriş yapabileceği ya da mail adresleri aracılığıyla isim ve doğum tarihi bilgilerini kullanarak üye olacakları siteye giriş yapmaları için sadece https://mycv.com/ adresini tıklamaları yeterli. Kullanım kolaylığı anlamında üst düzey olan bu siteye kayıt yapıp iş aramaya başlamak sadece dakikalar alacak.

Sokaklarda gezerek hem vakit kaybedip hem yorulmak yerine tüm iş arayanlar internet başında bir kaç saat ayırarak kendi çalışma koşullarına göre bir iş bulabilecek ve aynı zamanda yapacakları online başvurularla sonuç alamayacakları görüşmeler yerine geri dönüt aldıkları iş yerleriyle görüşmenin kolaylığını yaşayacaklar.

Tüm iş arayanların göz atması gereken bu sitede her eğitim düzeyinden bireyin kendine uygun bir iş bulması mümkün. Kendi kişisel bilgilerine göre hazırlayacakları özgeçmişleri aracılığıyla kendilerine uygun iş ilanlarıyla karşılaşacak olan adaylar çok kısa sürede kendilerine uygun bir iş bulmuş ve işe başlamış olacaklar. Uzun aramalar yerine günde ayıracağınız kısa bir zaman diliminde kendinize uygun işi bulmak istiyorsanız siz de mutlaka bu siteye göz atmalısınız.