Mobil Mesajlaşmanın Yeni Hali WeChat

wechat-logoMobil uygulamalar içinde Lionel Messi’ninyeni tercihi Wechat. Mesajlaşma uygulamaları içinde kısa sürede yayılan ve beğenilen mobil uygulama Wechat “Ücretsiz yapıştırmaları, paylaşım fonkiyonları, grup sohbeti, sesli konuşma ve rehber entegrasyonu” olmak üzere 5 farklı özelliği ile google play uygulamaları içinde en çok indirilenler arasında yer alıyor.

My Profil Ayarları

Settings ekranına gelelim. Üstteki görselde gördüğümüz bilgileri sırasıyla girelim.’Name’ kısmına görünecek ismimizi ,‘Gender’ yazan kısma cinsiyet bilgilerimizi,‘Region’ yazan kısma ülke bilgilerimizi giriyoruz. Burada zorluk yaşayacağınız kısım galiba Türkiye’yi bulmak. Ülkelerden en aşağıya gelip others kategorisine sonrada sağdaki panelden Turkey’i seçip ‘Done’ tıklıyoruz. Türkiye piyasasına giren WeChat tahminimce en kısa sürede Türkiye’yi Others kategorisinden çıkartacaktır.

Eh birde What’s Up yazıyor. Ben oraya twitter adresimi yazdım…

İleri de anlatacağımız özellikler bazen telefonumuza otomatik yüklenmemiş olabiliyor. Onun için ilk başta Settings ekranına gelip ‘Plug-ins’ ekranına gelip oradan en alt kısımda ‘Uninstalled’ kısmında yüklenmemiş plug-in leri kuruyoruz.(Genelde drift bottle ve Look Around kurulmamış olabiliyor)