turkiyede-ne-kadar-kredi-karti-var--4453Günümüzün en büyük problemi olan hesapsız harcamalar, avantajlı görülen kredi kartlarının da devreye girmesiyle beraberinde bir sürü borç getirmektedir. Özellikle tüketici kitleye yetersiz gelen maaşlar sebebiyle kredi kullanımının plansızca artması, bir çok kişiyi borç batağının içerisine çekmektedir.

Ülkemizde bir çok kişinin sahip olduğu kredi ve kredi kartı borçları, zaman zaman devlet tarafından aldığı af haberleriyle ödeme kolaylığı sağlanırken, bunun yanı sıra bazı bankalar da kredi kartı taksitlendirme imkanı ile müşterilerinin borçları ödemesine çeşitli taksitlendirme seçenekleri sunmaktadır. Tüm bu işlemlerle beraber tüketicilerin sahip olduğu borçları ödeyememesi, beraberinde çeşitli iş alanlarını ortaya koymaktadır.

Tüketicilerin borç ödeyememe sorunu sebebiyle ortaya çıkan kredi danışman firmaları, son zamanlarda sayılarını bir hayli arttırarak bir çok tüketicinin ihtiyacına cevap vermektedir. Özellikle tüketicilerin borçlarını ertelemek veya müşterilerine kredi kartı taksitlendirme hizmetleri sunan bu firmalar bir çok borçlu kişi tarafından kullanılmaktadır.

Tüketicilerin ihtiyaçlarını takip eden danışman firmalar, sahip olduğunuz borçlarınızı ödeyerek üzerinizdeki yükü almaktadırlar. Borcunuzu ödemenin ardından yapılan anlaşmaya göre belirli aylık ücretlerle ödeyeceğiniz kredi miktarı, bütçenizi ve sizi sarsmayacak şekilde ayarlanmaktadır. Tüketicilerin geliri baz alınarak yapılan anlaşmalarla tüketicilerin omuzlarındaki borç yükünü azaltan  danışman firmalar sayesinde bir çok borç daha kolay şekilde ödenebilmektedir.

Danışman firmalar, müşterileriyle yapılan anlaşmanın maddelerine göre bankanın borçlarını ödeyerek borçlu kişinin ödemesi gereken ücrete ufak bir komisyon eklerler. Toplam ödenecek tutarı müşterisinin isteğine göre taksitlendiren kredi danışman firmaları sayesinde ödemeyi rahatlıkla yapılabilir. Borçlu kişiler, danışman firmalarla belirledikleri taksit tutarını ödemenin yanı sıra kendilerine yapacakları bir program sayesinde ekonomilerini kontrol altına alarak bir daha borç altına girmeyi engelleyebilirler.