turkiyede-ne-kadar-kredi-karti-var--4453Aylık gelirlerin yetersizliği ve ihtiyaçlara yetmemesi sebebiyle oluşan bütçe açığı, bankaların kredi kartları ile tamamlanabilse de bu durum zaman içerisinde bir borç yığınına dönüşebilir. Özellikle reklam ve sunumlarındaki kadar avantajlı olmayan bu kartlar, bir çok kişiyi kredi kartı borcu mağduru ederek zor durumda bırakmaktadır.

Son zamanlarda sıkça duyulan kredi kartı borcu mağdurları, zaman zaman devletin veya bankaların sunduğu af ve kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi sayesinde bir nebze de olsa borçlarının yüklediği ağırlıktan kurtulabilmektedir. Her ne kadar bu tarz imkanlar sunuluyor da olsa zaman zaman tüketicilere bu imkanlar yetmemekte ve haciz durumuyla karşılaşılmaktadır.

İlk görüşte ekonomik ve faydalı görülen kredi kartları, zaman içerisinde tüketicileri zor durumda bırakıyorlar. Özellikle belli bir süre sonra tüketicinin dört yanını çeviren borçlar da büyük sıkıntı yaratıyor.

Bu gibi borç durumlarında tüketicilere yardımcı olarak yapılan bir girişim olan danışmanlık firmaları,  tüketicilerin ihtiyaç duydukları durumlarda borçlarını ufak bir komisyon karşılığında kapatmaktadırlar. Yaptıkları bu işlemden ufak bir kazanç alan bu firmalar, kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi veya kredi borcu erteleme işlemlerini yaparak anlaşmanıza bağlı olacak şekilde ödemeyi kendilerine almaktadırlar.

Zor durumda kalan borçlu tüketicilere sunulan alternatif bir ödeme yöntemi olarak görülen danışmanlık firmaları sayesinde bankaya olan borcunuzu tek seferde ödeyebilirsiniz. Özellikle haciz vb durumlarda kullanabileceğiniz bu sistemin tek şartı ise kredi kartınızın kapatılmamış veya haciz görmemiş olması.

Eğer banka borcunuzu ertelemek veya taksitlendirmeye ihtiyaç duyuyorsanız, internet üzerinden iletişim kurarak danışman firmalara ulaşabilir ve durumunuza göre taksitlendirme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Tüm bu işlemlerin yanı sıra, borçlarınızı ödeme esnasında finansınızı planlamayı unutmamanızı tavsiye ederiz. Böylelikle borç miktarınızı düzene girip zaman içerisinde azalacaktır.