termal_otellerKocaeli termal oteller, bölgenin harika doğal güzelliği ve mükemmel termal sularıyla misafirlerine hizmet vermektedirler. Termal oteller, doğayı seven, doğa ile baş başa kalmak aynı zamanda da sağlıklarına sağlık katmak isteyen insanlar için iyi bir fırsattır. Özellikle termal oteller misafirlerine sundukları zengin hizmet seçenekleriyle de faydalıdır. Termal otellerin bir özelliği de geleneksel Türk hamamlarından faydalanma fırsatlarını sunmalarıdır. Diğer tesis hamamlarından farklı olarak sularının şifalı ve daha yararlı olması onların cilt bakımı ve arınma programları açısından daha da önemli kılmaktadır.

Termal oteller Türk hamamları öncelikle bedensel daha sonra da ruhsal arınma açısından önemli mekanlardır. Türk hamamları sadece bedensel temizlik için değil eskiden bu yana genel olarak sağlık ve kültürel etkinliğin yapıldığı yerler olmuşlardır. Kaplıca sularının hamamlarda kullanılması onları daha da özel kılmıştır. Özellikle bayanlar için güzelliğin vaz geçilmez olduğu aşikardır. Hamamlar sıcak suları, soğuk suları, köpük masajları, çamur, yosun bal ve çikolata ayırca bitkisel masajlarla vücut bakımlarının yapıldığı merkezler haline gelmiştir. Tüm bu kürlerde kullanılan termal sular yapılan bu işlemlerin etkinlerinin çok daha artmasına ve daha kısa sürede sonuç alınmasını sağlamaktadırlar. Termal oteller Türk hamamları, öncelikle kişinin kan dolaşımının hızlandırılmasını sağlayarak cildin gençleşmesini sağlamaktadır. Ayrıca yapılan keseler ve köpük masajları toksinlerin cilt yoluyla atılmasını sağlayarak detoks etkisi yaratmaktadır. Bu işlem derideki ölü hücrelerin atılmasını, kirin, tozun temizlenmesiyle gözeneklerin açılmasını sağlamaktadır. Böylece cilt daha iyi nefes alır ve cilt yaşlanması yavaşlar.

Termal oteller Türk hamamları sinir sisteminin daha iyi çalışmasını sağlayarak mineralli su bağışıklığın artmasına yardımcı olmaktadır. Kas ağrılarını giderir ve eklemleri açar. Özellikle strese iyi gelir ve kronik yorgunluk rahatsızlığını da tedavi etmektedir. Termal oteller ve Türk hamamı hakkındaki bilgilere www.termaloteller.tv adresinden ulaşabilirsiniz.