İnternet hayatımıza girdiğinden beri birçok şey değişti. Eskiden alış veriş yapmak istediğimizde mahallenin esnaflarını dolaşır ya da bir alış veriş merkezine giderek mağaza mağaza dolaşarak hem beğendiğimiz ürünü arardık, hem de en ucuz hangisinde var diye araştırırdık. Ancak internet ile birlikte gelişen e-ticaret siteleri sayesinde artık hem birkaç tık ile istediğimiz ürünü bulabiliyor, hem de en ucuzunun hangi site üzerinden satıldığını da anlayabiliyoruz.

Bunun yanı sıra eskiden film izlemek için ya televizyon kanallarının diziler arasında film yayınlamasını beklerdik ya da sinemaya giderdik. Bununla birlikte maç izlemek için de ya evimize aylık ücretini vererek kablo tv bağlatır ya da kafe ile kahvehanelere giderdik. Ancak internet ile birlikte özellikle de geniş bant genişliği imkanı tanıyan DSL teknolojisi ile birlikte internet üzerinden hem film, hem de canlı maç izlemek artık oldukça kolay.

Maç İzletir gibi internet sitelerine girdiğiniz vakit, karşınıza dünyanın her yerinde oynanan futbol karşılaşmalarının saatleri ve saati geldiği zaman da açılan canlı maç linklerini göreceksiniz. Bu linkler sayesinde eğer biraz da hızlı bir internet bağlantınız varsa hiçbir kasma, kopma ve donma yaşamadan istediğiniz futbol karşılaşmasını hiçbir ekstra ücret ödemeden izleyebilirsiniz.
Bununla birlikte aynı şekilde internet üzerinden film izlemeye olanak tanıyan internet siteleri sayesinde de filmlerin vizyona girmesini beklemeden gene hiçbir donma olmadan izleyebilirsiniz.