cobrahose
    Hortumlar genel olarak ağırlığı , zor saklanması , kullanım sıkıntısı olan birer bahçe aleti olarak bilinir . Çoğu hortum kullanırken birbirine dolaşır , iç içe dolanır . Bazı hortumlar çok çabuk katlandığı için suyun gelmesini engeller , hortumun musluktan çıkmasına sebep olur  . Kullanımı zor olan , taşıması zorluğa neden olan , istenilen şekilde rahatça sulama yapmaya elverişli bir hortum bulunmamaktaydı .
    Bu eksiklerin bulunmadığı , kullanımı pratik ve basit  saklanması kolay olan Cobra Hose her bahçeye lazım bir hortum çeşitidir . Musluk açılınca su ile dolan hortum yavaş yavaş uzamaya başlar . Tam uzunluğu su dolmadan önceki halinin 3 katıdır . Su boşalınca da eski haline geri döner .
     Yumuşak olduğu için kullanımı basit , kısalabildiği için saklanması kolay , esnek olduğu için katlanmayan Cobra Hose bahçe sulamanın rahatlığını sunmaktadır .
       Bahçe sulama , araba yıkama  gibi daha bir çok işte kullanılan bu hortum küçük bir saksıda ya da araba koltuğunun alt kısmı gibi küçük yerlerde kolaylıkla saklanabilmektedir . Güçlü spreyi sayesinde temizlik için ideal bir alettir . Hortum ucuna takılan çember sayesinde birbirinden farklı şekillerde sulama imkanı sunar .
        Hortumun uzun ömürlü olmasında ki en büyük fayda , iki adet hortumdan meydana gelmesidir. Sert ve genişleyen dış hortum , katlanmış ve esnek dış hortum sayesinde dayanıklılığı artmıştır .