ozel güvenlik245Gözünüz gibi koruduğunuz işletmenizin kontrolü ne kadar elinizde? İşletme dışındayken içerde olup bitenlerden nasıl haberdar oluyorsunuz? Peki, işletme içerisinde olup bitenleri gün içerisinde takip edebiliyor musunuz? Eğer bu sorulara vereceğiniz cevaplar sizi tatmin etmiyorsa bir özel güvenlik şirketiyle çalışmanızın zamanı gelmiş demektir. Bu yazımızda özel güvenlik çözümlerinden güvenlik kamerası sistemlerinden bahsetmeye çalışacağız.

Özel güvenlik şirketlerinin CCTV ya da IP kamera sistemleri sayesinde, işletmeniz içinde ya da çevresinde olup bitenleri sürekli olarak takip edebilir, olası suiistimaller önceden tespit ederek önleyebilir ya da gerçekleşmiş suiistimal durumları hakkında gerçek kanıtlara görüntü kayıtlarından ulaşabilirsiniz. Günümüzde özel güvenlik çözümleri arasında kamera sistemleri son derece yaygınlaşmış durumda, işletme yöneticileri tüm çalışanlarını ve işletme içerisine girip çıkanları takip altında tutarak şirketlerine zarar verebilecek her türlü girişimi engelleyebiliyorlar.

Güvenlik kamera sistemlerinin uygun şekilde montajı ve çalışır hale getirilmesi için bu konuda uzman kişilerle çalışılması şarttır. Kamera sistemi ciddiye alınması gereken bir konudur, düşük kalitede kayıt cihazları ve kameralar kullanılarak yapılmış güvenlik kamerası sistemleri ilerde faydadan çok zarar olarak geri dönecektir. Eğer bu konuda hangi güvenlik şirketi ile görüşmeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi değilseniz, 2004 yılından bu yana sektörde lider pozisyonunda olan www.temhizmet.com şirketi ile iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz.

Yöneticiler genellikle işletme içerisinde olup bitenleri yakından takip edemezler, bu nedenle de personel ve birimleri başlarındaki yöneticilerle takip etmeyi seçerler, ancak bu da suiistimale açık bir çözüm olduğundan çoğunlukla fazladan bir güvenlik önlemine ihtiyaç duyulur. İşte bu konuda en güvenilir çözüm güvenlik kamera sistemidir. Özel güvenlik şirketleri tarafından kurulumu ve teslimi yapılan güvenlik kamera sistemleri kameralar, kablolama ve kayıt cihazlarından oluşur ve anahtar teslimi bir kurulum yapılmalıdır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanılan cihazların kalitesidir, birçok amatör özel güvenlik şirketi uzak doğudan getirilmiş ucuz malzemelerle kurulum gerçekleştirirler. Bu tür kurulumlarda sistem ilk seferde çalışsa da zamanla cihazlar arızalanmaya ya da görüntü kalitesinde düşmeler yaşanmaya başlayacaktır.