Geçmişten gelen bol paça modası yine bu yaz, 2013 baharında karşımıza en popüler pantolonlar olarak çıktı. Modayı takip edenler çok iyi bileceklerdir ki uzun zamandır bol paça pantolonlara sık rastlamıyorduk. Özellikle pantolonda son zamanlarda düşük bel olarak adlandırılan moda hakimdi. Şimdilerde ise nispeten farklı ve yüksek bel ve bol paçalı pantolonlar son derece moda. Söylenenlere göre sizde modaya uygun kıyafetler bakmak için mağazaları gemeye başladığınızda neredeyse her mağazada bol paça pantolonlar görmeniz mümkün. Geçtiğimiz yıllarda boru paça pantolonlarında çok moda olduğunu hesaba katarsak, gerçekten modada büyük değişim yaşandığını söylemek doğru olacaktır.

 

Bayanların bol paça pantolonları tercih etmelerinin en büyük nedenlerinden biri elbette rahatlık unsurudur. Rahatlık demişken bu sene yine davetlerde ve düğünlerde sıkça rastlayacağım abiyelerin rahatlığıda çok önemli. Bu sene kendini genç hissetmek isteyenlerin su yeşili elbiseleri tercih edeceğini söylemeden geçmeyelim. Canlı bir gülümsemeyle üstünüzde su yeşili bir abiye sizi harika gösterecektir. Bayanlar özellike su yeşili elbiseleri ve özellikle su yeşili abiyeleri nişanlık olarakta kullanıyorlar ve rahatlığı nedeniyle en çok tercih edilen modeller arasına sokuyorlar. Bu senenin modasına göz attığımızda su yeşili rengiyle birlikte su yeşili elbiselerin sın derece moda olduğunu söyleyebiliriz. Elbette 2013 moda kıyafetlerinden bir diğer yukarda bahsettiğimiz gibi bol paça pantolonlar.

 

Bu sene bol paçalı pantolonlarda özellikle yüksek bel modelli olanları çok işlevsel olarak karşımıza çıkıyor. Uzun boyu sayesinde bol paçalı pantolonlar sizi daha uzun gösterecek hatta pantolonun altındaki topuklu farkedilmeyecek ve boyunuz sanki doğalmış gibi etrafa yansıyacak. Bunun yanında yüksek bel ise korse görevi görüp fazlalıklarınızı saklayacak. Bu senenin modası bol paçalı pantolonlar gerçekten kurtarıcı gibi. Bir çok kişinin bol paça pantolonların altına topukludan ziyade spor ayakkabı giyerek hoş göründüğünü biliyoruz. Kombin arayanlar bol paçanın altına spor ayakkabı ya da sandalet deneyebilirler. Ama yinede platform ve dolgu topuk ayakkabıların bol paça pantolonlarla çok şık olduğu da bir gerçektir.