Eco Termal Etiket

Eco termal etiket günümüzde oldukça sık kullanılan bir etiket türüdür. Ömrünün kısa olması kullanılmasına engel olmayıp, iş yerleri tarafınca hala kullanılan etiket türüdür. Bu etiket türünün üzerinde koruyucu bir tabaka bulunmamaktadır. Bu yüzdende bakı yapılan bir etiket en fazla 6 ay süresince kullanılmaktadır. Bu etikete türü, nem, alkol ve ya ısı gibi dış etkenlere karşı dayanıklı olmamasından dolayı, bu etiketin ömrü de 6 ayı geçmemektedir. Ama yine de günümüzde birçok Barkod için kullanılmaktadır. Eco Termal Etiket kullanacaksanız mutlaka kullanılan yerin, nemli ve sıcak olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde etiketin üzerinde bulunan baskı silinecektir. Bu etiket türü genel olarak kullanıldığı yerler ise, hastane, gıda sektörü (kuru gıda ve ya bakliyat) kullanılmaktadır.

Bu etiket türünde ribon kullanılmadığından dolayı, Baskı yapılırken maliyeti de oldukça az ve sıfıra yakın olmasından dolayı insanlar tarafından tercih edilmektedir. Eğer Barkod yazıcınız bu etiketi kullanmanıza uygunsa ve kullanmış olduğunuz etiketin ömrü 6 ayı geçmemişse o zaman sizlerde bu etiketi kullanarak maliyetin düşmesini sağlayabilirsiniz.

Eco termal etiket, bayatlayan bir etiket türü olmasından ötürü kısa kullanımlı işlerde oldukça avantaj sağlayacak ve bütçenizin zorlanmamasını sağlayacaktır. Bu yüzden kullanımı bazı sektörlerde oldukça fazla olmasının nedenleri arasında, maliyetinin sıfıra yakın olmasından dolayı kullanılmaktadır. Bu etiket çeşidini kullanıyorsanız, mutlaka hızlı bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir.

Kaynak: http://www.kuseetiket.net/