Dengeden Çıkmış BesinDengeli bir beslenmede hiçbir gıda aşırı ölçüde ya da başka gıdaların yerine yenmez. Dengenin sağlıklı beslenmenin temeli olmasına rağmen sağlık konusunda bilinçli kişiler bile her zaman dengeli beslenmezler. Bunun birkaç nedeni olabilir. Birincisi hepimiz belli yiyecekleri diğerlerine tercih ederiz ve beslenmemizde, ister karbonhidrat yönünden zengin makarnalar ile kek ve börekler olsun, ister yağ ve protein yönünden zengin yumurta, peynir ve et olsun, sevdiğimiz yiyeceklere çok fazla yer vermeye eğilimliyizdir. lida zayıflama hapı Denge kavramı pazarlama terimlerini kullanırsak satışı zor bir konudur. Herhangi bir sağlık dergisine ya da bir gazetenin sağlık köşesine bakın, belirli zayıflama ürünlerinin lida kapsül yiyeceklerin tıbbi niteliğine ilişkin makalelere rastlayacaksınız: Bunların yaşlanma sürecini ertelemenin, bize enerji vermenin, hastalıkları önlemenin anahtarım mı sunduğu ya da başka özel işlevleri mi olduğu konusunda makaleler sanki doğru meyve ve sebzelere yüklenmek hayatlımızı büyük oranda iyileştirecek. Bu makaleler lida zayıflama hapı beslenme üzerinde bir bütün olarak durduğunda da konu hemen her zaman kilo verme oluyor.

Çoğu kişinin, bir bütün olarak nasıl beslenmeleri gerektiği konusunda ulaştığı tek bilgi, insanların daha az kalori alıp lida kapsül zayıflamasına yardımcı olmak için hazırlanan ve genellikle beslenmedeki dengeyi büyük oranda bozan (yüksek protein ya da çok düşük yağ diyetlerinde olduğu gibi) kilo verme programları. Bu tip makalelerde alışılmadık diyetler manşetlere taşınırken, eski yardımcı ve ölçülü lida kapsül diyetler kenara itiliyor. Lida sipariş hattını arayarak ürün hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Dengeli beslenmenin bir kenara itilmesinin başka bir nedeni de dikkat aralığımızın dar olması olabilir. Dengeli beslenmek gün içinde ve tüm hafta boyu ne yediğiniz üzerinde düşünmeyi gerektirir. Her öğünü tek başına düşünmek ve her öğünde de sağlıklı olduğu düşünülen belirli yiyeceklere dikkat etmek tüm bu öğünlerin sonunda dengeli bir beslenme sağlayıp sağlamadığını düşünmekten daha kolaydır. İnsanlar beslenmelerinde fazladan proteine ya da minerale ihtiyaç duyup duymadıklarım hiç düşünmeden, vitaminlerle zenginleştirilmiş enerji barları ya da protein içecekleri gibi “sağlıklı gıdalara” uzanabilirler.

Aynı sorun çocuklara da uzanıyor. Yıllardır dengeli beslenmeyle ilgili eğitim yapılmasına rağmen ABD’de çoğu çocuğun beslenmesi aslında çok dengesiz. Ülke çapında yapılan bir lida zayıflama sağlık araştırmasına göre, ABD’de iki ile on sekiz yaş arası çocukların günlük kalori alımında ilk on sırayı alan yiyecekler aşağıdakilerdir Kuşkusuz bu gıdaların hepsi “kötü” değil. Örneğin süt, çocuklar için harika bir protein ve kalsiyum kaynağıdır. Lida zayıflama kapsülü yetişkinler için Sığır eti de mükemmel bir protein kaynağıdır. Ekmekler ve kahvaltı gevrekleri çocukların gün içinde ihtiyaç duyduğu enerjinin yanı sıra vitamin ve mineralleri de sağlar. Dikkatinizi çekmek istediğim konu tek tek besinler değil, bunlann beslenmenin bütünü içindeki yeridir. Tipik bir Amerikalı çocuğun bu listeye dayak olarak günlük beslenme piramidinin neye benzediğine ilişkin bir çizimi de kitaba ekledim: Gerçekteki Besin Piramidi Gördüğünüz gibi bu piramit karbonhidratların yanı sıra bol miktarda yağ bulunur.