canlı tvGünümüzde insanlar vaktinin büyük bir kısmını televizyon başında geçirmektedir. İlerleyen teknolojik imkanlar televizyon yayınına ulaşmayı kolaylaştırmıştır. Peki, neden insanlar televizyon başında vakit geçiriyor? Çünkü insanları ekran başına toplayan ortak duyguları hissettiren ve bir araya getiren programlar bunlarla birlikte diziler maçlar reklamlar bizi ekran başına çekiyor.

Peki, internetin de gelişmesiyle televizyon keyfimizi nasıl geliştirebiliriz? İnterneti bu yönde nasıl kullanabiliriz? Bu soruyu yazılımcılar programcılar daha önce sormuş olacaklar ki bugünlerde artık internetten TV izlemek diye bir akım var. Kaçırdığınız bir dizi bölümünü sonrasında internetteki çeşitli sitelerden izleyebiliyorduk. Artık canlı olarak da televizyon izleyebiliyoruz. Seyehatte, okulda, tatilde, iş yerinde televizyon izlemek için artık televizyona ihtiyacımız yok. Bilgisayar üzerinden canlı TV yayını yapan bir internet sitesine giriyoruz ve hangi kanalı istiyorsak karşımızda!

İnternet altyapısı çok küçük sapmalar ile neredeyse aynı hızda ve aynı anda benzer kalitedeki görüntüyü bilgisayar ekranına taşıyor. Bu sadece izleyenler için değil televizyon kanalları içinde güzel olacak ki hemen hemen popüler kanalların tamamı bu izinleri vermiş internetin reklam gelirlerinden faydalanmaya çoktan başlamıştır. Bu sebeple bu hizmet online olarak ücretsizdir. Bu hizmet karşılığında bir ödeme yapmadan kullanabiliniriz ve yayın akışlarını günlük takip edilebiliriz. Gittikçe geniş kitlelere hitap eden bu yenilik TV izleme özgürlüğünü başka boyuta taşımış görünüyor.