telefon_dinlemeCasus yazılımlar akıllı cep telefonlarının hayatımıza girmesi ile birlikte cebimize kadar girmiştir. Casus yazılımlar bütün akıllı telefonlara uyarlanmıştır ve günümüz de milyonlarca kullanıcısı vardır. Bu tür uygulamalar Türkiye de ve dünya da yasal boşluktan yararlanır ve tamamen yasaldır. Bu yüzden bu tür casus telefonlar gün be gün artmaktadır. Bu durumdan yararlanmak ya da zarar görmemek için bu yazıyı dikkat ile okumanız gerekmektedir.

Casus yazılımlar Windows, ios ve android işletim sistemlerine yüklenebilen, uygulama şeklinde yüklenebilen, hafif etkin programlardır. Genel özellikler ise telefon dinleme, gelen ve aranan telefonların ses kayıtlarının yapımı, arşivlenmesi ve ilk fırsatta casusa bildirilmesi. Bu casus telefonların en çok kullanılan özelliğidir ancak casus yazılımların en önemli özellikleri bunlar ile sınırlı değildir. Casus yazılımların yüklenildiği telefona gelen bütün mesajlar, giden bütün mesajlar, gelen bütün elektronik postalar ve giden bütün elektronik postalar arşivlenir ve ilk fırsatta casusa gönderilir. Bu oldukça önemli bir casusluk işlevidir ve hayal gücünü zorlayan görevleri başarı ile yapan programlardır.

Casus yazılımların birçoğu ücretsiz ya da çok uygun maliyete lisansı elde edilebilir uygulamalardır. Özellikle de android ve Windows için üretilen yazılımlar çok uygundur. Çünkü bu iki tür işletim sisteminin geliştiricisi binlerce yazılım firması vardır. Ancak ios yazılımların birçoğu ücretlidir ancak uygun fiyata ios casus telefonu yapmakta mümkündür.