botoks1Botoks adına Clostridium botulinum adı verilen bir bakteriden üretilen ve Botulinum toksini adı verilen bir toksindir. Günümüzde tedavi yöntemleri arasında oldukça yaygınlaşan ve birçok hastalığın çözüm yolu olan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama çok ince iğneler ile tedavi yapılması istenilen bölgenin belirlenmesinden sonra cilt altındaki kasa uygulanır. Cilt altındaki kasa enjekte edilen toksin ile kas ve sinirler arasındaki bağ geçici süreliğine koparılır ve alanda küçük bir felcin meydana gelmesini sağlar. Bu sayede fazla çalışan veya gerilmesi istenilen bölgenin istenilen sonucu vermesi sağlanıyor. Senelerdir tedavisi bulunamayan hastalıkların tedavi yöntemi olarak kullanılan bu uygulama birçok hastanın sıkıntısını giderdi.

Botox günümüzde kronik bel ağrısı, kronik migren, diş gıcırdatması, tikler, fibromiyalji, titreme, hemifasiyal spazm, boyun ağrıları, servikal distoni, blefarospazm, koltuk altı, el ve ayaklarda meydana gelen aşırı terleme, yüz ve boyun bölgelerinde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesinde ve ağızda tükürük birikmesi gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.  Botox Ankara da ve birçok şehrimizde birçok hastalığın tedavisi olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tedavi yöntemini uzman ve araştırılmış doktorlar tarafından yaptırmanızda fayda vardır. Tedavinin ucuzluğundan dolayı tercih edebileceğiniz uygulamalar kötü sonuçlara sebep olabilir. Bu nedenle uygulamanın ücretinin piyasa değerinden düşük olması gerçek bir tedavi yöntemi olmayabilir. Tedavinizi uzman hekimler tarafından yaptırdıktan birkaç gün sonra tedavinin etkinsi görmeye başlarsınız. Tedavi kendini 10–15 gün içerisinde tamamen göstermiş olacaktır.

Botoks Ankara gibi birçok şehrimizde yaygın olarak tedavi yöntemi olarak kullanılmakta ve sağlıklı bir şekilde sonlandırılmaktadır. Tedavinizi yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapmalı ve tedaviden beklentilerinizi buna göre belirlemelisiniz. Yapılan tedavinin etkisi 6 ay sonra geçeceğinden uygulamayı düzenli aralıklarda tekrarlatmayı unutmamalısınız.