Barkod yazıcılar

Barkod Yazıcılar, insanların satın almış oldukları ürünler için etiket basmak amacıyla tasarlanmış olan ürünlerdir. Bir marketten kilo ile alacağınız herhangi bir ürünün tartılması ve tartılması sonucunda fiyatını etikete basan ve bu etiket sonucunda kasaya gidildiği zaman optik okuyucuya bu etiket okutulması durumunda, ürünün fiyat bilgisi barkod sayesinde hafızaya alınarak diğer almış ürünlerle birlikte toplanıp sizlere sunulacaktır. Sizlerde büyük ve ya küçük marketlere gittiğiniz zaman, herhangi bir meyve, sebze, bakliyat ya da et gibi ürünleri aldığınız zaman bu ürünler tartılır. Ve tartılmanın sonucunda ürünün üzerine bir etiket yapıştırılır. İşte bu etiket Barkod Yazıcı tarafından çıkarılarak ürünün üzerine yapıştırılır.

Barkod Yazıcılar tarafından çıkarılan ve ürünlerin üzerine yapıştırılan etiketler sadece marketler üzerinden kullanılmaz. Sinemaya gideceğiniz zaman bilet almak istiyorsanız; alacağınız biletin koltuk numaranız ve ya gideceğiniz sinema filminin adının yazdığı bir bilet verilir size. İşte bu bilette Barkod Yazıcı tarafından çıkarılmış olduğundan ötürü, oldukça yaygın bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Kullanım amaçları farklı yerler olan ve insanların gündelik hayatlarını son derece kolaylaştırmasından ötürü, Barkod yazıcılar insanlar tarafınca kullanılmaktadır. Sizler farkında olmasanız bile Barkod okuyucular ve ya Barkod Yazıcılar tarafından basılmış olan etiketleri insanlar bir şekilde kullanmaktadır. Bu barkod Yazıcısının birçok türü bulunmaktadır. Günümüzde en çok ve en sıklıkla kullanılan türü ise, Lazerli olan Barkod Yazıcısı olmasından dolayı çok sık kullanılmaktadır.

Bilgi: http://www.barkodyazici.net/